Eğlence ve Bilgi Platformu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Eğlence ve Bilgi Platformu Hoşgeldin; Misafir !
Senin Toplam 0 Mesajın Var.
Son Üyemiz : https://bilgili.forumdizini.com/u30
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Arayan bulur

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

Erkek
Lakap : Learned
ruh halin : Arayan bulur Karisi10

Arayan bulur Empty
MesajKonu: Arayan bulur   Arayan bulur I_icon_minitimeCuma Eyl. 26, 2008 12:27 pm

Brezilya'da Yattara da bulunur Alex de

"Yattara da Alex de çok büyük oyuncular! Yoklukları takımlarını çok etkiler. Eğer futboldan gerçekten anlayan iyi bir seçici Brezilya'ya gönderilirse, yeni Alex'ler ve yeni Yattara'lar bulunur." "Yattara'yı 25 dakika izleyip keşfettim. Ama Aurelio'yu çok izledim. Fenerbahçe, Aurelio'yu Bayram Tutumlu yüzünden kaybetti. Aurelio, Fenerbahçe için vazgeçilmez oyuncuydu."

Arayan bulur

"Yattara'nın gidişi Trabzon'u tabii ki olumsuz etkiler ama bu aşamada kalsa verimli olamazdı" "Başka bir futbolcuyu izlerken son 25 dakikada oyuna giren Yattara'yı beğenip getirmiştim" "Brezilya'da Yattara, Aurelio, Alex gibi yıldızlar çok. Yeter ki iyi bir seçici tarafından izlensin".

Trabzonspor'un yıldızı İbrahim Yattara'yı bulup bordomavili takıma kazandıran dönemin başkanı Özkan Sümer, Fotomaç'ın sorularını yanıtladı: "Yattara'yı tesadüfen aldık" diyen Sümer şunları söyledi: "Aslında başka bir oyuncuyu izlemeye gitmiştim. Rakip takımda son 25 dakikada oyuna girdi. Dikkatimi çekti. Şu
anki menajeriyle birlikte kulübüne gidip bizzat konuştum. Kulübüne 300 bin euro, kendisine de yıllık 200 bin dolar verip aldık."

İZLEYİNCE ANLADIM
"Şimdi aldığı paraya ulaşacağını o dönemden tahmin etmek güçtü. Ama ben Yattara'nın star olacağını biliyordum. Çok etkileyici, tribünleri ayağa kaldıracak bir futbolcuydu. Tabii Yattara da 6 yıldır sürekli üstüne bir şeyler koydu. Kendini geliştirdi. Bazı oyuncular görünür, kaybolur ama o vazgeçilmez oldu. Trabzonspor camiasında hiçbir oyuncu bu kadar uzun süre beğeni kazanmamıştır. 11 milyon euro çok büyük rakam. 300 bin euro nerde, 11 milyon euro nerde?"

AVRUPA'DA BİLE YOK
"Yattara'nın gidişi Trabzonspor'u tabii ki olumsuz etkiler. Ama bu noktadan sonra kalsa bile verimsiz olurdu. Kafası, hesapları karışmış bir Yattara takıma yararlı sağlayamazdı. Yerine gelecek isim, kim olursa olsun Yattara gibi olması mümkün değil. Kenarda bu kadar etkili olan oyuncu hemen bulmak o kadar kolay değil. Avrupa'da bile şu an yok."

ACEMİLİK DE YAPTIK
"Aurelio'yu defalarca seyrettim. Yanımdaki menajer onu 3 milyon dolara alabileceğini söylemişti. Başkalarını devreye sokup Aurelio ile birlikte 4 futbolcuyu sadece 900 bin dolara Trabzon'a getirdim. Aurelio'dan ekonomik olarak yararlanamadık. O dönem acemiliklerimiz oldu. O menajer, onu Fener'e götürdü. Aurelio orada vazgeçilmez oldu. Ama F.Bahçe de Aurelio'yu aynı menajer (Bayram Tutumlu) yüzünden kaybetti."

İYİ BİR SEÇİCİ BAŞARIR
Belki araştırılsa daha çok Yattara'lar bulunabilir. Önemli olan bu işi iyi yapan, iyi araştıran birinin bakması. İyi bir seçici tabii ki Brezilya'da Avrupa'da Yattara, Aurelio ve Alex gibi isimleri bulup çıkarabilir. Star aranmak isteniyorsa iyi araştırma yapılmalı. Görev yaptığım dönemlerde Fatih Tekke'yi Antep'ten geri getirmiştim, Trabzonspor'da yükselen bir değer oldu. Gökdeniz'in gitmesini de engellemiştim"
http://www.bilgiliyiznet.tr.gg

Arayan bulur
1 sayfadaki 1 sayfası